Galvenā    |    Produkcija    |    Informācija    |    Galerija    |    Kontakti  +371 29620068       
+371 29681163       

Informācija

Par logu izvēli


Šodien neviens vairs nešaubās par to, ka vecos, savu laiku nokalpojušos logus sekmīgi var nomainīti ar jauniem. Taču izdarīt pareizo izvēli plašajā piedāvājuma klāstā nemaz nav tik viegli. Kāda materiāla logu izvēlēties? Cik liela nozīme ir loga montāžai? Iegādes procesā rodas neskaitāmi jautājumi. Mēģināsim tikt skaidrībā. Paskatīsimies uz logu, nevis, kā parasti, caur to.

Mūsdienīgs logs.

Tā ir sarežģīta konstrukcija, kas nodrošina dažādas lietošanas funkcijas. Salā logi aizsargā mājokli no aukstuma un caurvēja, karstumā nodrošina labu ventilāciju un novērš telpu pārmērīgu sasilšanu. Cieši noslēgtās vērtnes neļauj telpās iekļūt troksnim un putekļiem, kas īpaši svarīgi lielpilsētās satiksmes maģistrāļu tuvumā. Lieli stikloti laukumi sniedz daudz dabīgās gaismas, kas sevišķi tīkami ziemas īsajās dienās. Kā to visu sasniegt? Vienkārši - ar mūsdienīgu logu konstrukciju. Galvenās tās sastāvdaļas ir rāmis, vērtne, statne, izolējoša stikla pakete un noslēgšanas mehānisms. Rāmja un vērtnes blīvu piespiešanos nodrošina vairākas blīvējumu kontūras.

Šobrīd viens no populārākajiem materiāliem logu izgatavošanai ir polivinilhlorīds (PVH). Pēdējā laika tirgus tendences apstiprina PVH logu dominējošo lomu kopējā stikloto konstrukciju tirgū Baltijas valstīs un Eiropā.

Logi no PVH

Logus no PVH izvēlas to modernā dizaina, funkcionalitātes un vieglās kopšanas dēļ. Jau daudzus gadus viena no vadošajām PVH logu profilu ražotāju kompānijām Eiropā ir REHAU (Vācija) , kas jau vairāk kā 40 gadus izstrādā oriģinālus risinājumus stikloto konstrukciju izgatavošanai. Piedāvājumā ir plašs profilu klāsts logu, durvju, balkona aizstiklojumu, fasāžu un ziemas dārzu izgatavošanai. Tas padarījis REHAU par vienu no pazīstamākajiem profilu ražotāju zīmoliem.

Materiāls, no kā izgatavo profilus - RAU-PVH - ir īpaši šim nolūkam izstrādāts un jau daudzus gadus sevi pierādījis praksē. Tas lieliski izturējis dažādus pārbaudījumus visplašākajās temperatūru un saules ultravioletā starojumu zonās. REHAU logu profilu sistēmas atzinušas dažādu valstu celtniecības kvalitātes un drošības uzraudzības institūcijas. Bez tam REHAU pastāvīgi organizē mācību seminārus saviem partneriem un veic ražošanas atbilstības kontroli to ražotnēs. Pasūtot logus pie pieredzējušiem, autorizētiem REHAU klientiem, Jūs nešaubīgi iegūsiet augstvērtīgu logu savam mājoklim.

Optimāli risinājumi

Mūsdienīgs logs nav sērijveida produkts un netiek pārdots kā gatava prece. To izgatavo saskaņā ar katra pasūtītāja vēlmēm. Tam par iemeslu vairāki apstākļi: pat tipveida projektos, daudzdzīvokļu mājās logu aiļu izmēri nav vienādi. Celtniecības izmēru pieļaujamās nobīdes un arī logu aiļu defekti aizvien jāņem vērā konstrukcijas izmēros. Kāds tieši būs Jūsu logs, atkarīgs no daudzām niansēm. Noteikta loga konstrukcija var lieliski derēt vienā mājoklī, bet nebūt piemērota citam. Īstu skaidrību šādā jautājumā var ieviest tikai speciālists. Pasūtītājs parasti nav gatavs pilnībā noformulēt savas izvēli un pamatot to. Bieži vien tikai sarunas gaitā tiek rasta skaidrība par vēlamo loga konstrukciju un tai izvirzītajām prasībām - siltuma izolāciju, montāžu, stiklojumu, drošību, izskatu. Lūk, kāpēc nepieciešams izvēlēties uzticamu partneri – padomdevēju tādā svarīgā jautājumā kā loga izvēle. Konsultanta pienākums ir ne tikai piedāvāt optimālu risinājumu, bet, ja nepieciešams, arī pārliecināt pasūtītāju mainīt viedokli, ja tas sākotnēji ir nepareizs un, iespējams, "nedarbosies". Piemēram, jautājumos par logu vērtņu izmēriem ir jābalstās vienīgi uz izgatavotāju tehniskajiem noteikumiem. Pārāk lielas vērtnes tajās ievietotā stikla lielā svara dēļ pienācīgi nefunkcionēs, to atvēršana būs apgrūtināta.

Logu montāža – smalka lieta

Visbiežāk logus maina, veicot mājoklī kapitālo remontu. Speciālisti iesaka uzstādīt logus pēc lielo remontdarbu veikšanas, bet noteikti pirms beigu apdares. Diemžēl arī pašu dārgāko logu var bezcerīgi sabojāt slikta montāža. Lai pareizi uzstādītu logus, vajadzīga pieredze, zināšanas un meistarība. Vērtnes viegli atvērt un aizvērt varēs vienīgi tad, ja logs uzstādīts pareizi gan vertikālā, gan horizontālā plaknē vai līmenī. Tas kārtīgi jānostiprina (arī šeit ir sava specifika, stiprināšanas shēmas ir atšķirīgas dažāda tipa logiem) un rūpīgi jāizolē vieta starp aili un logu ar montāžas materiālu palīdzību. Rāmja apakšējā daļā jābūt drenāžas caurumiem lietus ūdeņu un kondensāta novadīšanai. Montāžas šuvi no iekšpuses obligāti nobeidz ar blīvu, tvaiku necaurlaidīgu lentu, citādi izolācijas materiāls ar laiku zaudē funkcionalitāti. Nav vērts taupīt un uzticēt logu montāžu neprofesionāļiem, jo vairāk tādēļ, ka logu izgatavotājs garantiju dod tikai tad, ja logus uzstādījuši pašas firmas speciālisti. Papildus padomus sniedz pieredzējuši REHAU darbinieki.

Pauls Auerbahs, REHAU logu profilu tehniskā daļa (Vācija):

"Varētu šķist, kas gan tur sarežģīts – stikls un rāmis! Es tomēr neieteiktu pasūtītājiem izvēlēties logu, tikai paļaujoties uz saviem ieskatiem. Labāk izmantot speciālistu ieteikumus. Projektējot loga konstrukciju, nebūtu prātīgi atteikties no tehniskās izvērtēšanas, skaņas izolācijas, ventilācijas, tehniskajiem un statiskajiem aprēķiniem. Logu tirgū ir ļoti liela konkurence, tāpēc visas kompānijas piedāvā produkciju par aptuveni vienādām cenām. Ja jūs redzat reklāmā cenu piedāvājumu, kas krasi atšķiras, tas nozīmē, ka firma kaut ko noklusē – vai nu runa ir par minimālu komplektāciju, vai arī montāžas cena ir reducēta uz loga ievietošanu ailē, taču logu noteikti vajadzētu pasūtīt kopā ar montāžu."

Aloizs Ermers, REHAU logu profilu komercdaļas vadītājs (Vācija):

"Cilvēkam, kurš ieplānojis mājās remontu, jāatbild sev uz jautājumiem – kādas problēmas viņš vēlas atrisināt, demontējot vecos un uzstādot jaunus logus, kas viņam ir vissvarīgākais. Visi REHAU PVH profilu logi nodrošina labu siltumizolāciju, ir blīvi noslēdzami, droši un ērti lietošanā. Tomēr REHAU piedāvā vairākas profilu sistēmas, kurām ir dažādi risinājumi gan siltumizolācijas ziņā, gan dizaina un krāsu ziņā.

Ja jūs meklējat optimālas cenu un kvalitātes attiecības, tad prātīgi būtu izvēlēties sistēmu REHAU Basic Design. Ja vēlaties maksimāli siltākus logus ar lielākām vērtnēm, tad jāizvēlas REHAU Thermo 70 sistēma. Savukārt, ja pirmajā vietā ir krāsu noformējums un profilu dizains, tad īstais variants ir sistēma REHAU Thermo Design. Ja jūs vēlaties izstrādājumu ar visaugstāko siltumizolācijas līmeni, ja loga krāsu risinājumu vēlaties pieskaņot mājokļa dizainam, tad pareizā izvēle ir sistēma REHAU Brilliant Design. Tās priekšrocības ir acīmredzamas – īpaši gluda profila virsma. Šādi profili prasa minimālu kopšanu un ir ideāli ekspluatācijā.

Iegādājoties plastikāta logus, jums jābūt pilnīgi pārliecinātiem, nepaļaujieties tikai uz lozungiem, saukļiem par zemāko cenu, konsultējieties pie speciālistiem, logu ražotājiem un pieredzējušiem to montētājiem.

Izvēlieties logus no REHAU profiliem!
PVC Krāsas PVC Panels 24mm Decore panels
                              Galvenā   |   Produkcija   |   Informācija   |    Galerija    |   Kontakti
Copyright © BalticFenster 2014
Top.LV
Top Site Statistika - TopSite.lv Latvijas Reitingi