Galvenā    |    Produkcija    |    Informācija    |    Galerija    |    Kontakti  +371 29620068       
+371 29681163       

Informācija

PVC logi


IZMAKSU «EKONOMIJA»

Šajā pasaulē nav nekā tāda, ko kāds nevarētu pagatavot mazliet sliktāk un pārdot mazliet lētāk, un tādi cilvēki, kuri orientējas tikai pēc cenas ir pelnījuši kļūt par šadu darījumu upuriem. Nav grūti samaksāt par daudz, taču ir vēl sliktāk samaksāt par maz. Ja Jūs samaksājat par daudz,Jūs zaudējat mazliet naudas, tas arī viss. Ja jūs samaksājat par maz, Jūs dažākārt pazaudējat visu, jo pirktais priekšmets nevar pildīt tam paredzētās funkcijas. Ekonomikas likums nepieļauj iegūt lielu vērtību par zemu cenu. Ja Jūs izvēlaties lētāko piedāvājumu, Jūs uzņematies papildus izdevumu risku. Ja Jūs to varat darīt, tad Jums ir diezgan naudas, lai samaksātu par kaut ko labāku.

John Ruskin (1819-1900)
Angļu sociālreformātors.

IZMAKSU «EKONOMIJA»

Kas slēpjas aiz plastmasas loga zemās cenas

Pašlaik Latvijā strādā simtiem kompāniju, kuras piedāvā logus no PVH profila. Šo piedāvājumu plašā cenu amplitūda bieži iedzen strupceļā. Vēlme veikt izdevīgu darījumu mudina mūs izvēlēties lētos logus, kuri pēc izskata liekas nemaz neatšķiras no dārgākiem. Iegūt tieši to pašu, bet par mazāku naudu – tas ir ļoti vilinoši. Bet vai tiešām tas būs «tas pats»? Ir vērts aizdomāties, uz kā rēķina ietaupa ražotājs, lai pircējus piesaistītu ar zemu cenu. Ir skaidri redzams, ka firmas izmanto dažādus profilus, dažādu furnitūru un komplektējošās sastāvdaļas, arī pieredze ir dažāda – vienai 10 gadi, citai 2 mēneši, vieni logus ražo paši un zin, kā un no kā tie tiek izgatavoti, turpretim citi pārpārdod lētākos citu valstu ražojumus un nezin no kā un kā tie ir izgatavoti. Tomēr runa nav tikai par to.

Negodīgi ražotāji un pārpircēji noklusē, ka izstrādājuma lētums var būt panākts uz kvalitātes rēķina. Tādā gadījumā šodienas ekonomija var izvērsties par nopietnu problēmu nākotnē. Labāk jau iepriekš iepazīties ar logu palētināšanas variantiem un sekām, lai varētu izdarīt atbildīgu izvēli.

1. Profils

Nav noslēpums, ka loga vērtību lielā mērā nosaka profils, kas sastāv no plastmasas un metāla. Samazinot gatavajā izstrādājumā izmantojamo plastmasas daudzumu, ražotājs var nopietni ietaupīt. To var darīt trijos veidos. Pirmais, ko var darīt, – pievienot plastmasai otrreizējās izejvielas un lētākus komponentus. Otrreizējo izejvielu izmantošana profila pamatmasā var izraisīt ne tikai krāsas izmaiņas, bet arī nepatīkama aromāta rašanos. Otrs punkts, kurā var nopietni ieekonomēt, – kavlitatīvi modifikatori un stabilizatori, pildvielas, kas nodrošina izstrādājuma izturību un ilgmūžību, tā krāsu un noturību pret laikapstākļiem (ultravioletie stari, atmosfēras nokrišņi un temperatūras svārstības). Varam iedomāties, kā uzvedīsies profils, kurā minēto komponentu vietā izmantoti nepilnvērtīgi analogi. Piemēram, ja plastmasai pievieno lielu daudzumu krīta, iegūst baltu krāsu ar gaišzilu toni. Tomēr pievilcīgais ārējais efekts izraisa materiāla trauslumu, kas ātri pieaug saules staru iedarbībā. Un vēl – daži ražotāji samazina profila sieniņu biezumu, arī tas padara konstrukciju mazāk izturīgu un ilgmūžīgu, samazinās profila formas noturība. Ne mazāk svarīga ir arī profila virsmas kvalitāte. Gluds profils mazāk piesaistīs netīrumus un to būs daudz vieglāk kopt, savukārt sliktas kvalitātes virsmu nomazgāt katru reizi būs arvien grūtāk.

2. Stiegrojums

Sākotnēji PVH materiālam nepiemīt liela stingrība. Lai atrisinātu šo problēmu, PVH logos parasti izmanto speciālu 1,5 mm biezu, vai lielās konstrukcijās vēl daudz biezāku, stiegrojumu no cinkota tērauda. Daži "taupīgie" ražotāji izmanto nekvalitatīvu metāla pārklājumu vai vispār cinkoto metālu aizstāj ar «melno», kurš nenodrošina korozijas izturību un tātad tam ir neilgs darbmūžs. Citi pamanās izmantojamā metāla biezumu samazināt līdz pat 0,6 mm, un tas ievērojami samazina gatavā loga izturību un darbspēju.

3. Stikla pakete

Laba stikla pakete būtiski iespaido loga vērtību. Viens no variantiem, kā iziet no situācijas, – lēta, zemākas markas stikla izmantošana. Rezultātā mēs nevis redzam pa logu brīnišķīgu ainavu, bet esam spiesti samierināties ar blāvu attēlu ar gaisa burbulīšiem vai arī izmantotie stikli var būt plānāki kā nepieciešams un "pārāk trausli", kas ātri var novest pie stiklu plaisām. Ražošanu vēl vairāk palētina nekvalitatīvu hermētiķu lietošana. Šajā gadījumā pircēju gaida stikla paketes hermētiskuma traucējumi un stiklu aizsvīšana tajās iekļuvušā mitruma dēļ. Šī mitruma uzsūkšana jāveic tā saucamajam sorbentam, kuru lieto stikla paketes distances rāmī (redzama alumīnija josliņa pa perimetru). Tomēr daži ražotāji to izmanto mazākā daudzumā vai sliktas kvalitātes, citi neizmanto vispār.

4. Blīvējums

Blīvējumam logā ir ļoti svarīga funkcija — tas nodrošina stikla paketes blīvu piekļaušanos rāmja un vērtnes profilam, kā arī vērtnes blīvu piekļaušanos rāmim. Logu blīvums ir otrs svarīgākais faktors to "siltuma" nodrošināšanai. Lai ieekonomētu, logu ražotāji bieži izmanto zemas kvalitātes materiāla blīvējumu. Tas ietekmē loga funkcionalitāti uzreiz vai arī pēc viena, diviem gadiem. Blīvējuma nepareiza ģeometrija var izraisīt ne tikai loga ekspluatācijas raksturojumu un darbmūža pazemināšanos, bet pat loga ārējā izskata izmaiņas.

5. Vēršanas un noslēgierīces (furnitūra)

Tā ir diezgan «kaprīza» loga daļa. Ja izmanto lētu furnitūru vai cenšas taupīt uz komplektācijas rēķina, jau ļoti drīz var kļūt par caurvēja un mitruma upuri. Lēta furnitūra ātri sabojāsies, un logs būs slikti aizverams, vai to vispār nevarēs kārtīgi aizvērt. Šeit der atcerēties arī drošības apsvērumus. Loga drošības pamats ir piemērota un laba furnitūra.

6. Ražošanas iekārtas

Iekārtu iegāde ir nopietns līdzekļu ieguldījums. Tomēr dārgus darbgaldus var arī nepirkt, vienmēr atradīsies meistari, kas izgatavos logus garāžā, izmantojot rokas zāģi, urbi un gludekli. Atbilstoša būs arī izstrādājumu kvalitāte.

7. Darbaspēks. Kvalificēts darbaspēks arī nevar būt īpaši lēts. Cenšoties ekonomēt šajā jomā, rezultāts ir liels daudzums kļūdu ražošanas procesā un vienkārši slikts logs. Iespējamie negatīvie cilvēciskā faktora rezultāti – logu stūru savienojumu nekvalitatīvs metinājums un apstrāde (sekas – ātra izjukšana), funkcionālo atveru, mehānisko savienojumu nepareizs izpildījums (neprecīzi savienojumi, kondensāta uzkrāšanās logā, līdz pat loga deformācijām konstrukcijas ventilācijas trūkuma dēļ), blīvējuma un aizvēršanas ierīču nepareiza ierīkošana (grūti aizvērt un atvērt logu, gar malām vērtne nepieguļ rāmim, pūš). 8. Montāža

Diemžēl loga kvalitāte un darbmūžs ir atkarīgi ne tikai no izstrādājuma, bet arī no tā uzstādīšanas pareizuma. «Lētajā» variantā vienmēr tiek pārkāpta montāžas tehnoloģija. Jau pēc neilga laika, atverot un aizverot logu, vērtne ķeras aiz rāmja, veidojas sprauga vietā, kur loga vērtne piekļaujas pie rāmja, lūzt furnitūras detaļas, nav iespējams to regulēt – tas ir rezultāts faktam, ka loga konstrukcija ir uzstādīta nepareizi.

9. Sertifikāti

Daži logu piedāvātāji nav spējīgi uzrādīt nekādus sertifikātus vai arī uzrādītie sertifikāti neattiecas uz faktiski piegādātajiem logiem. Praksē bieži vienkārši balstās uz atbilstību standartam LVS EN 14351-1, neņemot vērā, ka šis standarts neizvirza nekādas kvalitātes prasības, bet tikai nosaka kārtību, kā ir jāklasificē un jānosaka logu veiktspējas raksturlielumi. Tā kā par to, kāds tad galu galā būs Jūsu logs, ir atkarīgs tikai un vienīgi no Jums pašiem – kādas Jūs izvirzīsiet prasības un pārbaudīsiet gatavā loga atbilstību tām.

Gala rezultātā pievilcīgi zemā cena Jums var radīt pamatīgas galvassāpes un jaunus izdevumus. Jūsu ikdiena ir pelnījusi lielāku komfortu. Tādēļ par galveno kritēriju jauna loga izvēlē jākļūst kvalitātei, ko apstiprina ražotāja garantija. Logus iegādājamies ne jau vienam gadam, tāpēc tiem jābūt maksimāli drošiem un funkcionāliem. «REHAU QUALITY» kvalitātes zīme uz logu produkcijas liecina par visaugstāko prasību izpildi un izstrādājumu atbilstību kvalitātes prasībām.

REHAU pieredze šajā sfērā nerada šaubas. No 1958. gada, t.i., jau 50 gadus, kompānija izgatavo profilu sistēmas logiem. REHAU ir sava ķīmijas laboratorija, un tā pastāvīgi izstrādā jaunus, arvien tehnoloģiskākus produktus. REHAU loga profilu izgatavošanai tiek izmantoti aptuveni 60 dažādi ķīmiski komponenti, katram no tiem ir savs uzdevums. Iegūtais materiāls ir absolūti drošs un var tikt lietots pat medicīnas iestādēs, to apliecina higiēnas sertifikāti. REHAU loga profilu plastmasa ir izturīga pret ārējas vides iedarbību un ir paredzēta lietošanai no -50 līdz +80°C temperatūrā bez formas un struktūras izmaiņām. Stiegrojums rāmju iekšpusē izgatavots no cinkota tērauda, tā biezums – 1,5 un atsevišķos gadījumos pat līdz 6,3 mm – atbilst Eiropas standartiem. Katra konstrukcijas detaļa ir pārdomāta līdz sīkumam. Slīpās gropes rāmjiem un logu vērtnēm nodrošina labāku kondensāta ūdens novadīšanu. Blīvējuma speciālā forma ar lielāku virsmu kontakta zonā labāk pasargā telpu no vēja, putekļiem un trokšņiem.

REHAU profili atbilst Vācijas rūpniecības standarta RAL 716/1 prasībām, kas reglamentē PVH profilu izgatavošanu. REHAU patiešām atbild par tajā ražoto profilu ilgmūžību un drošumu. Saskaņā ar datiem, kas iegūti lielā skaitā izmēģinājumu nozares zinātniskajos institūtos, REHAU profilu ilgmūžība tiek novērtēta 40-60 nosacītajos ekspluatācijas gados.

Ilgstoši strādājot dažādos tirgos, kompānija ir uzkrājusi bagātu pieredzes un eksperimentālo bāzi savu logu sistēmu pārbaudēm. Nesen izmēģinājumu gaitā, ko veica nozares vadošais institūts Krievijā – Celtniecības Fizikas ZPI РААСН, tika apliecināts REHAU profilu ilgmūžības rādītājs 60 nosacītie ekspluatācijas gadi.

Visas šīs priekšrocības nodrošinās logu sistēmas ar zīmi «REHAU QUALITY», ko piedāvā REHAU pārstrādātāji.

REHAU partneru kredo ir – kvalificēts personāls, kas apmācīts REHAU mācību centros, pazīstamu ražotāju mūsdienīgās iekārtas, stingra tehnoloģijas ievērošana un vislabākās kvalitātes profils, garantiju un servisa nodrošināšana. Viņu produkcija var nodrošināt Jums patiešām svarīgu ekonomiju – Jūsu spēku un veselības ekonomiju.
PVC Krāsas PVC Panels 24mm Decore panels
                              Galvenā   |   Produkcija   |   Informācija   |    Galerija    |   Kontakti
Copyright © BalticFenster 2014
Top.LV
Top Site Statistika - TopSite.lv Latvijas Reitingi