Galvenā    |    Produkcija    |    Informācija    |    Galerija    |    Kontakti  +371 29620068       
+371 29681163       

Informācija

Ieteikumu logu pircējiem


Logu ražošanas industrija Latvijā ir daudzveidīga un mainīga, te pastāv ļoti daudzas kompānijas, kas piedāvā dažāda veida logus, dažāda līmeņa pakalpojumu kompleksu. Arī patērētāji kļūst arvien izglītotāki, pieprasa arvien augstākas kvalitātes produktu, tāpēc mūsdienīgi logi pilda ļoti augstas prasības, atbilst augstiem standartiem. Paralēli gan eksistē arī zemās un lētās kvalitātes logi. Arī pēc tiem pieprasījums ir.

Logu veidi

Saprotams, ka katram no logu veidiem ir savas pozitīvās īpašības un savi trūkumi. Katram logu veidam ir sava piemērotākā vieta un potenciālā mērķauditorija. Jāņem vērā, ka dažādas īpašības logiem piedēvē arī dažādi ražotāji, ko nosaka konkrēto logu tapšanā pielietotā filozofija un tehnoloģijas.

Koka logus parasti izvēlas cilvēki, kam patīk dabīgas lietas un kurus nesatrauc fakts, ka pret šiem logiem ekspluatācijas laikā jāattiecas visuzmanīgāk, pie tam pateicoties dažādiem koksnes aizsardzības līdzekļiem un mūsdienu tehnoloģijām, arī koka logus var izgatavot izturīgākus, novēršot vairākus sākotnējos koka logu trūkumus (bojāšanos, ugunsnedrošību u.c.). Plastmasas logi ir mūsdienu aizņemto cilvēku logi, šos logus var ielikt un aizmirst, tie ir arī lētākie no logiem, savu īpašību dēļ piemēroti dzīvojamām telpām. Savukārt alumīnija logi ir ļoti piemēroti sabiedriskiem, rūpnieciskiem objektiem, kur ir īpaši augstas izturības un kalpošanas ilguma prasības.

Par sava veida vidusceļu var uzskatīt kombinētos logus, ražotāji šobrīd piedāvā gan koka-alumīnija, gan plastmasas-alumīnija logus, tādējādi cenšoties apvienot divu materiālu pozitīvākās īpašības. Kombinētie koka-alumīnija logi izmaksu ziņā ir starp koka un alumīnija logiem. Šo logu iekštelpu pusē ir koks, kas patīk latviešu mentalitātei un ir dabīgs materiāls, taču no ārpuses logu aizsargā alumīnijs, dodot logam lielāku izturību, tādējādi logi apvieno koka siltumizolējošās un estētiskās īpašības ar alumīnija tehniskajām priekšrocībām. Šādi logi īpaši piemēroti vietām, kur ir krasas klimata pārmaiņas un kur arhitekti grib veidot interesantas krāsu variācijas. Cenu ziņā pieejamāki ir plastmasas-alumīnija logi, kas ir jaunākais un pašlaik mazāk pazīstamais logu risinājuma veids Latvijā- šeit tiek kombinētas salīdzinoši zemās plastmasas profilu cenas un labās siltumizolācijas īpašības ar alumīnija augsto izturību pret atmosfēras ietekmi.

  + -
Koka logi
 • dabīgs, ilgi pazīstams materiāls
 • patīkama virsmas temperatūra, mājīgums
 • profilus var remontēt
 • augsta sala izturība
 • koksne ir labs siltuma izolators
 • profili "elpo" un nodrošina labvēlīgu mokroklimatu telpās

šeit gan gribas iebilst, jo zemāk tekstā ir vairāk taisnības, kur rakstāt "ka arī koka logu īpašības mūsdienās ir pietuvinātas si sintētiskajiem materiāliem" Koka logu "elpošana" ir cilvēku muļķošana. Koka rāmis nedrīkst "elpot"- tādējādi tas tikai uzsūks mitrumu un deformēsies. To lielākā nelaime jau arī ir tā, ka bieži vien tie deformējas jau ēku būvēšanas laikā, dēļ tehnoloģisko procesu paaugstinātā gaisa mitruma, kas koka logiem visā dzīves laikā ir bīstami.

 • dārgāki par plastmasas
 • ekspluatācijas laikā nepieciešamas regulāras rūpes (kopšana, pārkrāsošana)
 • koksnei var būt/rasties defekti (plaisas)
 • nav ugunsdrošs materiāls, ja netiek papildus apstrādāts
PVC logi
 • lētākie
 • izturīgi pret mainīgiem laika apstākļiem
 • nav nepieciešamas lielas rūpes ekspluatācijas laikā
 • ilgs kalpošanas laiks
 • hermētiski, tāpēc nav nepieciešams papildus blīvēt
 • hermētiski, nepieciešams iestrādāt ventilācijas sistēmas, lai nodrošinātu gaisa apmaiņu
 • remonts ir dārgs un grūts, ja pēc tā rodas nepieciešamība
 • "nedzīvs" un vēss materiāls
Alumīnija logi
 • ļoti ilgs, pat neierobežots kalpošanas ilgums
 • augsti izturības rādītāji
 • ugunsdroši
 • piemēroti arī lieliem logiem, vitrāžām, balkonu stiklošanai
 • nonākot kontaktā ar citiem materiāliem, var sākties korozija
 • augsta siltumvadība
 • dārgi

No savas puses gribētos paskaidrot dažas lietas par "elpošanu" un vēdināšanu, kas vairākkārt dažādā veidā tiek pieminēta Jūsu rakstā: termins "elpošana" parasti celtniecībā tiek pielietots ārsienu un tās slāņu raksturošanai, kas būtībā raksturo sienas slāņu ūdens tvaiku caurlaidību pēc principa: ārpusē jābūt caurlaidīgākiem ("elpojošākiem") slāņiem un iekšpusē blīvākiem ("neelpojošākiem"), to nosaka arī Latvijas būvnormatīvs (LBN 002-01). Tāpēc arī koka rāmim šāda "elpošana" nāktu tikai par sliktu.

Ja kā "elpošana" tiek uzskatīta gaisa apmaiņa vēdināšanai, tad tas ir pavisam kas cits, un šajā jautājumā visiem modernajiem logiem – gan koka, gan plastmasas, gan alumīnija ir vienas prasības – tiem ir jābūt pēc iespējas blīvākiem, un jo tie ir blīvāki – jo labāks logs.

Tas ir ciešā sakarā ar siltuma taupīšanu – lielākie siltuma zudumi veidojas nevis caur siltuma caurlaidību pašai loga konstrukcijai, bet tieši nekontrolējama aukstā gaisa pieplūde un siltā gaisa noplūde caur logu spraugām.

Telpu ventilēšanas jautājums ir pavisam cits jautājums. Kā organizēt prognozējamu pieplūdi/ atplūdi, ienākošā gaisa uzsildīšanu, un iespējamā aizplūstošā gaisa siltuma atgūšanu, tā ir nopietna problēma, bet tā būs jārisina neatkarīgi no modernā loga rāmja materiāla.

Jumta logi

Jumta logi ir pēdējos gados arvien populārāks veids, kā iegūt papildus dzīvojamo telpu, pārvēršot tumšos bēniņus mājīgā apdzīvojamā telpā.

Visu trīs lielāko ražotāju (Velux, Roto, Fakro) jumta logu produkcija iedalās trīs galvenajās klasēs (katrs ražotājs tās dēvē citādi) ar vairākiem paveidiem. Būtībā visu triju firmu piedāvājums ir līdzīgs, atšķirības meklējamas dažādās niansēs, piemēram, dažāds stikla siltumvadāmības koeficients, blīvgumiju pielietošana, furnitūra, iesegrāmju izmantošana, rokturu atrašanās vieta un dažādas konstrukcijas atšķirības. Galvenās klases nosacīti ir ekonomiskā, vidējā un augstākā. Visu klašu logu rāmjus izgatavo no līmētas ziemeļu priedes (Velux, Roto, Fakro) vai PVH (Roto). Priedes koksne tiek atbilstoši apstrādāta- impregnēta, antiseptizēta, vēlāk līdz trīs reizēm lakota. Logu paketēm izmanto gan parastos, gan arī stiklus ar selektīvo pārklājumu, augstākās klases logiem sastopams arī rūdītais vai laminētais stikls. Pilnīgi visos logos tiek iestrādāta ventilācijas sistēma, protams, ekonomiskās klases logiem tā ir salīdzinoši vienkāršāka.

Būtiskākie kritēriji, kas jāņem vērā, iegādājoties jumta logus ir izmērs, stiklojuma laukums, stikla paketes termiskā vadītspēja, loga veids un jumta segums. Protams, jāatceras arī tipiskie pirkumu kritēriji- garantijas, piegādes, montāža, cena u.tml.

Jumta loga montāža ir atbildīgs darbs, jo no tās atkarīgs, cik labi darbosies hidroizolācija. Nepareizi iemontētu logu vēlāk būs grūti vērt, telpās ieplūstošais nokrišņu mitrums var sabojāt ne tikai jumtu un jumta logu, bet arī telpu kosmētisko remontu.

Logu izvēles kritēriji

Logu izvēle parasti nav ātrs un spontāns lēmums, vērā tiek ņemti daudzi un dažādi argumenti, līdz nonākam pie izvēles par labu kādam konkrētam logu veidam, konkrēta ražotāja produktam, konkrētam stiklojumam, furnitūrai u.t.t. Ja esošā namā domājat par logu restaurāciju vai nomaiņu, speciālisti iesaka izvērtēt esošo logu nozīmību. Vēsturiskos namos ar unikāliem konkrēta laika logiem, protams, ieteicamākais risinājums ir esošo logu saglabāšana iespēju robežās, kam jāpiesaista profesionālu speciālistu palīdzība. Savukārt, ja tiek domāts par veco koka logu restaurāciju, piemēram, daudzdzīvokļu namos, speciālisti brīdina, ka logu atjaunošanas izmaksas, lai vecajiem logiem nomainītu stikla paketes un nodrošinātu labas īpašības, būs ļoti tuvas jaunu logu cenai, tāpēc jāizvērtē, kādā gadījumā efekts būs lielāks un vairāk attaisnos cerēto.

Logu izvēli ietekmē arī ēkas atrašanās vieta. Andris Kivičs (Nelss Logi) min piemēru: "Liela laukuma logam Vecrīgā, kur vējam nav kur ieskrieties un uz logu neveidojas spiediens un tāda paša lieluma logam klajā jūrmalā, kur vēji un slodze ir daudzkārt lielāki, jāņem vērā atšķirīgi izvēles kritēriji. Jūrmalā nepieciešams ļoti stiprs stikls vai tomēr mazāks stiklojumu dalījums." Jāizvērtē ar logu virziens- ja logi ir vērsti uz dienvidu pusi, nevajadzētu izvēlēties logus tumšās krāsās, lai tie ļoti nesakarst. Tāpat maldīgi ir domāt, ka tonētais stikls pasargās no karstuma un sniegs komfortu- protams, tonētais stikls absorbē daļu karstuma, taču tas absorbē arī līdz 40% dienasgaismas un iemītnieki skatu ārā visu laiku baudīs kā caur saules brillēm. Latvijā dienasgaismas stundu ir salīdzinoši nedaudz, tāpēc tonēto stiklu uzvaras gājiens mazinās un cilvēki vairāk izvēlas pilnīgi caurspīdīgus logu stiklus. Dažās pašvaldībās, dažās vietās pastāv noteikumi, kuros norādīts, kāds logu veids konkrētajā vietā vispār ir pieļaujams, šādi ierobežojumi visbiežāk nosaka koka logu izvēli vēsturiski interesantās un nozīmīgās vietās. Atrašanās vietai ir nozīme arī logu ventilācijas sistēmas izvēlē, kas, piemēram, plastmasas logiem ir teju obligāta, lai logs nodrošinātu gaisa apmaiņu. Ja, piemēram, kaimiņu mājas pagalmā bieži tik kurināti ugunskuri, standarta ventilācijas sistēma dūmus neaizturēs un tie ieplūdīs telpā, tāpat arī ar smalkiem putekļiem u.tml.

Visgrūtāk ir sniegt konkrētus ieteikumus, kāda materiāla (koka, plastmasas, alumīnija vai kombinētos) logus izvēlēties, jo katram pašam ir jāizvērtē visu šo logu veidu īpašības un jāatrod savai konkrētajai ēkai un paša domāšanai piemērotākais variants. Pirms logu iegādes ieteicams konsultēties arī ar speciālistiem, kas norādīs uz konkrētai vietai īpašām pazīmēm, kas var ietekmēt loga izvēli. Neviens no minētajiem logu veidiem nav unikāls un neviens nav ļoti slikts. Speciālistu pieredze liecina, ka daudzdzīvokļu namos un sabiedriskos objektos visbiežāk tiek izvēlēti plastmasas logi, galvenokārt zemās cenas un ērtās kopšanas dēļ. Privātmāju saimnieki vairāk izvēlas koka logus, jo novērtē to īpašo noskaņu un dabīgumu, arvien vairāk tiek domāts arī par kādu no kombinētajiem risinājumiem. Alumīnija logi joprojām vairāk ir rūpniecisku objektu risinājums, kaut arī tiek izmantoti arī privātos objektos.

Pirms loga izvēles jāizvērtā, vai piemērotāki būs verami vai neverami logi. Saprotams, ka veramas vērtnes izmaksā dārgāk, tāpēc ļoti bieži no 2 loga rāmjiem viens tiek veidots verams, otrs neverams. Likumdošana šīs lietas Latvijā pagaidām vēl nenormē, taču, piemēram, Vācijā, jau ir aizliegts izmantot neveramus logus, jo valstī notikuši samērā daudzi nelaimes gadījumi, kad neveramo vērtņu kopšana bijusi ar neatgriezeniski bēdīgām sekām.

Latvijā nopērkamie logi atbilst vienotām normām, kādas izstrādā Latvijas Logu un durvju ražotāju asociācija, taču lieka piesardzība par ļaunu nenāk, tāpēc iegādes brīdī var painteresēties par logu tehniskajiem parametriem- ventilācijas sistēmām, skaņas un siltuma izolāciju, stiklojuma kvalitāti, komplektāciju u.c.

Meklējot piemērotāko kompāniju, ar kuru sadarboties, der noskaidrot, cik ilgi konkrētā kompānija jau strādā Latvijas tirgū, cik ilgs ir pieredze logu ražošanā. Firmas, kas garantē savu ražojumu kvalitāti, lielākoties darbojas ilglaicīgi un nekur nepazudīs arī gadījumos, ja eksluatācijas laikā radīsies kādas problēmas vai papildus vajadzības. Tāpat par labāko reklāmu tiek uzskatīti paziņu, radu vai kaimiņu ieteikumi, kuri praksē pārliecinājušies par kādu konkrētu ražojumu kvalitāti un īpašībām. Par galveno kritēriju nevajadzētu izvēlēties cenu, jo jebkurai cenai parasti ir savs pamatojums, sava kvalitāte, kādu tā nodrošina. Piemēram, koka logus var iegādāties ne tikai pie rūpnieciskiem ražotājiem, bet arī nelielās galdnieku darbnīcās, kur iespējams par izdevīgu cenu iegūt patiešām ekoloģiski tīrus un dabīgus koka logus, taču te noteikti jārēķinās, ka šādi logi rudenī piebriedīs un būs grūti atverami, taču vasarā tajos veidosies šķirbas, pa kurām varēs tikt iekšā insekti. Galdniekiem ir grūti uzražot mūsu klimatam atbilstoši labus koka logus.

Tāpat speciālisti atzīst, ka Latvijas tirgū šobrīd darbojas samērā daudz nelielu firmu, kas piedāvā lētus logus, kas iespējams izvēloties ne augstākās kvalitātes materiālus, nemaksājot nodokļus vai tamlīdzīgi, kas nozīmē, ka patērētājs būtībā saņem produktu bez garantijas. Labs apliecinājums konkrētā ražotāja atbilstībai noteiktajam un kvalitātei ir piederība Latvijas Logu un durvju ražotāju asociācijai. Minētajā asociācijā jebkurš interesents var saņemt informāciju par būtiskākajiem jautājumiem saistībā ar logiem un to ražotājiem.

Mūsdienīgie logi

Logu ražošana, izmantotās tehnoloģijas pēdējos gados ir ļoti mainījušās un turpina mainīties, sasniedzot arvien labāku gala produktu. Interesanti, kāds tad ir šobrīd moderns un kvalitatīvs logs? Modernos logos praktiski visi tehniskie parametri ir maksimāli uzlaboti, logi tiek izgatavoti no iespējami izturīgākiem un labākiem materiāliem, katru no tiem pilnveidojot. Vislabāk šis pilnveidošanas process ir novērojams koka logu ražošanā. Koka logus vairs neizgatavo no masīvkoka, to ražošanā tiek izmantota līmēta koksne, bez zarojuma, kas nodrošina augstāku materiāla izturību pret atmosfēras un mehānisko ietekmi. Mūsdienīgs koka logs savās īpašībās zināmā mērā ir pietuvināts mākslīgo materiālu logam- tas ir kļuvis ilgmūžīgāks, izturīgāks, paaugstinājušās skaņas un siltuma izolācijas īpašības. Pateicoties modernu logu īpašībām, palielinās arī to pielietojums- arvien vairāk saimnieki novērtē dienasgaismas lomu un mājokļiem izvēlas lielus stiklojuma laukumus. Mūsdienīgiem logiem ir palielinājušās arī vizuālās iespējas, pieejami gan dažādu krāsu, gan arī formu logi, apmierinot visdažādākās prasības. Ar logiem var veidot gan vēsturisku, gan modernu iespaidu, kas pielāgojas konkrētās ēkas veidolam, veidojot vienu veselumu. Patērētāji novērtē mūsdienu logu ērto vēršanu- pateicoties kvalitatīvai furnitūrai, logus ir iespējams vērt vai atgāzt, pie tam tas notiek ļoti ērti un viegli. Nepieciešamības gadījumā var izvēlēties furnitūru, kas paaugstina logu drošību. Tāpat mainījies ir arī stikls, agrāk standarta logos tika izmantota viena stikla loksne, kas ne vienmēr bija stabili iestiprināta un labi caurredzama, šobrīd stikla pakešu izvēles iespējas ir ļoti plašas, nodrošinot visdažādākos efektus.

Par uzskatāmu mūsdienu logu var uzskatīt kombinētos koka-alumīnija vai plastmasas-alumīnija logus, kuri sniedz ļoti augstu komfortu, apmierina augstas patērētāju vēlmes, apvienojot dažādu materiālu pozitīvākās īpašības. Lielākais izaicinājums logu un stikloto konstrukciju ražotājiem gan ir lielās stiklotās fasādes, kādas joprojām rotā daudzus lielus un pamanāmus objektus visā Latvijā, šeit tiek izmantoti izturīgākie, augstākajām prasībām atbilstošākie un arī dārgākie materiāli, lai stiklojums būtu drošs, vizuāli pievilcīgs un ilgmūžīgs. Šādi stiklojumu vairs nepilda tikai standarta loga funkcijas, tie ir arī kā ēkas būvelements.

Logu stikli un profili

Stikla paketes ir hermetizēta stikla konstrukcija, kurā iepildīts gaiss vai inertās gāzes. Salīdzinot ar vecajiem logu stikliem, kas mēdza vējā drebēt un kuriem, no šodienas viedokļa raugoties, bija virkne trūkumu, mūsdienu logu stikla paketēm piemīt vairāki plusi:

 • stikla paketes, pateicoties modernām stikla apstrādes tehnoloģijām, ir daudz izturīgākas,
 • stikli ir dzidrāki,
 • stikli ir viegli mazgājami, reizēm tīrs stikls ir pilnīgi nemanāms,
 • iespējams izvēlēties stikla paketes ar speciālu gāzes pildījumu, kas nodrošina augstu siltuma taupību,
 • iespējami skaņu izolējoši stikli,
 • aiztur UV starojumu,
 • stikli ir droši, izbirstot tie nesavaino cilvēkus,
 • armētie stikli piemēroti griestiem- pat, ja tie saplīst, stikla lauskas nekrīt lejā un neapdraud cilvēkus,
 • plašas ir dekoratīvo stiklu iespējas, piemēram, ir stikls, kas laiž cauri gaismu, taču no āra neļauj saskatīt iekšā notiekošo u.c.

Stika lpakešu logiem nepieciešama pašregulējoša vai mehāniski regulējama gaisa apmaiņas sistēma - ja tās nav, telpā pietrūkst gaisa, aizsvīst logi. Šobrīd praktiski visi lielākie ražotāji izmanto selektīvo stiklu, kas no vienas puses ir klāts ar caurspīdīgu, plānu metāla oksīda kārtu, nodrošinot papildus siltuma izolāciju, šāds stikls atbilst siltuma taupības normatīviem. Bieži tiek izmantota divkārša stikla pakete ar diviem 4 mm bieziem stikliem un 14- 16 mm spraugu starp tiem. Ja nepieciešama skaņas izolācija, ārājo stiklu liek biezāku, tādējādi skaņas vilnis, sastopoties ar dažāda biezuma pretestību, salūzt. Ja ir augstākas drošības un skaņas izolācijas prasības, var izmantot 3 stiklu paketi vai paketes ārpusei izmantot tripleksu (divi kopā salīmēti stikli).

Tāpat, iegādājoties plastmasas logus, jāpārliecinās, cik kameru profili tajos ir izmantoti. Populārākie cenas ziņā ir 3 kameru profili, taču labāk siltumu noturēs 5 kameru logi. Izvēloties 5 kameru plastmasas logus 3 kameru logu vietā, var iegūt vismaz 30% siltumekonomiju, ietaupot līdzekļus, kas tiek patērēti telpu apkurei. Kameru jautājums nav aktuāls koka logiem, jo tie paši par sevi ir masīvi, tiem ir virkne pozitīvu īpašību. Lai panāktu efektīvu siltuma un naudas līdzekļu taupīšanu nepieciešams izvēlēties pēc iespējas "siltākus"- 5 kameru logus ar selektīvām paketēm un gaisa apmaiņas sistēmu.

Logu konstrukcijas siltuma caurlaidību raksturo nevis kameru skaits, bet konstrukcijas siltumcaurlaidības koeficents Uw. Kas atbilstoši LVS ISO 10077-01 ir atkarīgs no trīs komponentiem Uf – loga rāmja siltuma caurlaidības koeficenta (arī koka un alumīnija rāmjiem), Ug – stiklojuma siltuma caurlaidības koeficenta, un ѱg – pakešu stikla atdalītāja radītā aukstuma tilta. Ja runājam par dažādu loga rāmju materiālu siltuma caurlaidības koeficentu Uf, tad plastmasas rāmji šajā jomā attīstās daudz straujāk. Tā vēl pirms dažiem gadiem skaitījās labi rādītāji no 1,6 līdz 2,0(W/m²K), tad šodien jau var nopirkt standarta sistēmas ar 1,3 un 1,2 un REHAU jaunākais sasniegums ir 1,0(W/m²K). Koka rāmjiem šis koeficents standartā ir ap 1,3 – 1,4(W/m²K). Šajā jomā ievērojami atpaliek alumīnija rāmji, kam 2,2(W/m²K) jau skaitās salīdzinoši labs rādītājs. Šeit runa ir par piejamākajām standarta sistēmām. Īpašas konstrukcijas, kas ir paredzētas piem. "Pasīvajām mājām", kur kopējam loga Uw koeficentam ir jābūt ne lielākam par 0,8 (W/m²K), principā ir iespējams izgatavot no visiem augstāknosauktajiem rāmju materiāliem, bet tās ir masīvas, lielas un dārgas rāmju konstrukcijas. Bet parastajiem standarta logiem, šī atšķirība no mūsdienu rāmju izvēles nemaz nav tik liela (30%?) jo pie rāmju koeficentu Uf atšķirības - 1,3 vai 1,6(W/m²K), šis kopējais visas konstrukcijas koeficents Uw parasti atšķiras tikai nedaudz ~1,34 un attiecīgi ~1,45(W/m²K)…(maks. 10%), pie noteikuma ka abos gadījumos tiek izmantots vienāds stiklojums, jo protams arī šis stikla koeficents Ug arī spēlē ļoti lielu lomu, bet protams katrs gadījums ir individuāls un konkrētā galīgā vērtība ir atkarīga kā no loga izmēriem, tā no tā dalījuma.

Logu komplektācija

Katrs ražotājs parasti sadarbojas ar kādu konkrētu furnitūras piegādātāju un izmanto šīs firmas mehānismus, tāpēc patērētājam parasti nav izvēles iespēju par labu kādam konkrētam furnitūras zīmolam. Iespējams tikai izvēlēties furnitūru ar vai bez papildus drošības un ar dažādiem vēršanās veidiem. Labai logu furnitūrai ir jābūt izturīgai, viegli kopjamai, jāpilda savas funkcijas, jānoslēdz logu hermētiski, jāpiedāvā dažādi vēdināšanas stāvokļi, jābūt ērti regulējamai. Būtiskākā kļūda, ko cilvēki mēdz pieļaut ekspluatācijā- atvērtā stāvoklī mēģina grozīt rokturi, kā rezultātā mehānisms var salūzt.

Logu ražotāji parasti piedāvā arī iekšējās un ārējās logu palodzes un to uzstādīšanu, taču par to arī ir jāvienojas līguma slēgšanas brīdī. Ārējo palodzi noteikti jāuzstāda reizē ar logu, lai pasargātu no mitruma iekļūšanas telpās.

Logu cena

Logu cenu ietekmē vairāki faktori, kā būtiskākos no tiem jāmin:

 • pielietotie materiāli (profili, furnitūra, stikls), kas tiešā veidā nosaka cenu,
 • komplektācija (neverami logi ir lētāki par veramiem, furnitūra ar papildus drošību izmaksās dārgāk u.tml.),
 • pasūtījuma apjoms,
 • ražotāja attieksme pret darbiniekiem (vai kompānija maksā nodokļus un konkurētspējīgas algas, kāda ir darba organizācija).

Ja kompānija piedāvā aizdomīgi zemu cenu, ir iemesls piedāvājumu izpētīt maksimāli, ar līgumu iepazīties uzmanīgi. Parasti ražotāji piedāvā arī iekšējās un ārējās palodzes, logu montāžu un apdari. Vienāda līmeņa kompānijas piedāvā arī ļoti līdzīgu cenu diapazonu.

Logu cenas ir ļoti dažādas, konkrētus skaitļus pat grūti nosaukt, jo logi tiek izgatavoti katram pasūtījumam individuāli, ņemot vērā konkrētos izmērus, stiklojuma laukumu u.t.t. ja prioritāte ir zema cena, pirms logu iegādes varat veikt cenu aptauju, iepriekš nosakot parametrus, kādiem jāatbilst logam un precīzus izmērus. Kā jau minēts, no materiāluv iedokļa lētākie ir plastmasas logi, tiem seko koka logi, nākamie ir kombinētie un visdārgākie- alumīnija, taču arī šis dalījums nav kategorisks un dažādiem ražotājiem var atšķirties.

Logu cenās gan vērojama loģiska tendence, ar kuru saskaramies praktiski visās jomās,- cenu pieaugums. Gan degvielas, gan elektrības cenu kāpums neizbēgami ietekmē arī logu ražotājus.

Logu iegādes process

Gadījumā, ja jaunie logi ārēji izskatīsies tāpat kā vecie (krāsa, rūtojums), saskaņošana būvvaldē logu nomaiņai nav nepieciešama, ja vien to nepieprasa konkrētā pašvaldība. Būvatļauja nepieciešama, ja tiks mainīts logu izskats, stiklota lodžija.

Kad logu veids un pieņemamākais ražotājs izvēlēti, jāslēdz sadarbības līgums un kompānija veiks mērījumus, lai izgatavotu precīzus logus. Lai būtu droši par veiksmīgu sadarbību, ar līgumu jāiepazīstas uzmanīgi, īpašu vērību pievēršot garantijām un izgatavošanas termiņam, pušu atbildību. Logu izgatavošanas termiņi dažādās kompānijas atšķiras, visātrāk parasti tiek izgatavoti plastmasas logi- nesezonas laikā Nelss Logi plastmasas logus sola izgatavot 9 nedēļu laikā, savukārt koka logu ražošanai būs vajadzīgs uz pusi ilgāks laiks. Logu sezona ir vasaras beigas un rudens, kad jaunbūvēs lielākie darbi iet uz beigām un pienācis laiks logiem vai esošos namos cilvēki grib sagatavoties apkures sezonai un pasargāties no liekiem siltuma zudumiem, ieliekot jaunus logus. Saprotams, ka logu nomaiņā ieguldītie naudas līdzekļi atmaksāsies ilgtermiņā, savukārt vizuālo efektu varēsiet baudīt uzreiz.

Lai saņemtu garantētu rezultātu, ieteicams izmantot arī montāžas pakalpojumus, ko parasti piedāvā visi logu ražotāji/tirgotāji. Vismaz garantijas laikā noteikti jāsaglabā pirkumu apliecinošs dokuments - līgums, lai pretenziju gadījumā varat sazināties ar loga pārdevēju un uzstādītāju.

Logu montāža

Montāža ir ļoti būtiska tēma, runājot par logiem un to kvalitāti, jo pat ļoti labus logus ir iespējams sabojāt, ja netiek ievērotas atbilstošas montāžas instrukcijas. Diemžēl darbaspēka trūkums praksē nereti rada situācijas, kad montāžas darbus veic neprofesionāļi un pavisam drīz jau jūtamas nepareizas montāžas sekas. Latvijas Logu un durvju ražotāju asociācija ir izstrādājusi elementāros noteikumus logu montāžai, tajos noteikts kronšteinu skaits, paliktņu izmantošana, lai logu varētu izlīmeņot, pareizu montāžas materiālu izvēle u.c.

Dažas būtiskas piezīmes logu montāžai, ko būtiski ievērot, lai nekļūdītos:

 • Lai vēlāk neveidotos kondensāts, logs ir pareizi jānovieto, attiecībā pret sienu, tās biezumu. Katrā vietā šis novietojums var atšķirties, jo logs jānovieto iespējami tuvāk siltumizolācijas slānim (ja tas iekšpusē sienai, tur jānovieto arī logs).
 • Montāžas paliktņu un stiprināšanas enkuru novietojums. Montāžnieki mēdz grēkot enkurus stiprinot tālāk vienu no otra nekā pieļaujams vai dažviet visp0ār nestiprinot.
 • Pareizu montāžas putu izvēle un pielietojums. Pēc iestrādes nedrīkst atstāt redzamas putas, pretējā gadījumā tās laika apstākļu ietekmē sairs un zaudēs savas īpašības.
 • Pēc loga montāžas no abām pusēm jāstiprina palodzes un jāveic atbilstoša apdare.
 • Nedrīkst aizmirst veikt ārējo loga hidroizolāciju.
Loga kopšana

Visvairāk rūpju būs nepieciešams koka logu kopšanā. Šie logi aptuveni vienu reizi 5 gados būs jāpārkrāso (tumši biežāk), regulāri jāatjauno lakojums. Taču, lai logi kalpotu ilgi un labi, kaut kādas rūpes nepieciešamas jebkura loga ekspluatācijā. Jāseko līdzi plastmasas logu apakšdaļā esošajām atverēm- tās nedrīkst pieputēt vai citādi aizsprostoties, lai neveidotos kondensāts. No jebkura loga mehānismiem ik pa laikam jāiztīra putekļi, vienu vai divas reizes gadā jāieeļļo kustīgās detaļas, lai logs būtu ērti verams. Ja logamir blīvgumijas, tās reizi gadā jāpārvelk ar vazelīnu (Es nevaru teikt par citu ražotāju ieteikumiem, bet bet mūsu logiem apstrādi vajadzētu veikt ar speciāliem silikona gumijas atjaunotājiem), lai nepaliktu cietas.

Tiek uzskatīts, ka mūsdienīgi logi kalpo aptuveni 30 gadus. Būtībā arī pēc 30 gadiem loga konstrukcijai nekas nekaitēs, taču pēc šī laika savu stingrību parasti zaudē stikla pakešu savienojuma vietas.
PVC Krāsas PVC Panels 24mm Decore panels
                              Galvenā   |   Produkcija   |   Informācija   |    Galerija    |   Kontakti
Copyright © BalticFenster 2014
Top.LV
Top Site Statistika - TopSite.lv Latvijas Reitingi